Kõik uudised

Antti Sõber naasis ID Productioni tiimi

Peale viit Kesk-Euroopas veedetud aastat on Antti Sõber strateegiajuhi ja juhatuse liikmena tagasi üritusturundusfirma ID Production meeskonnas.

Fotol: Antti Sõber

“Viieaastane rännak Euroopas, mil elasin Belgia värvikas pealinnas Brüsselis, andis lugematul hulgal uusi kogemusi ja mõtteid. Värskendav oli õppida tundma uusi kultuure ja erinevaid inimesi turundusvaldkonnas. Võiks arvata, et neil seal on kõik paremini kui meil, aga mina tulin tagasi teadmisega, et nii see ei ole,” rääkis Antti ja lisas: “Kohtudes sealsete suurte agentuuridega ja väiksemate boutique-formaadis tegutsejatega sain kinnitust, et mured on meil kõigil samad. Käekirjad võivad veidi erineda, aga kitsaskohad sarnanevad – alustades hinnastamisest ja eelarvetest ning lõpetades loov- ja tehniliste lahenduste väljatöötamisega.” 

“Suur erinevus on muidugi eelarvete mahtudes, paar nulli juures annab selgelt laiemad võimalused, aga Kesk-Euroopas on kiiresti lahendamist vajavatel küsimustel hoopis teine ajavöönd. Ühest küljest on rahulik ja pikalt mõtisklev lähenemine kõigi pulsile ja närvikavale hea, aga teistpidi tekitab see lisapingeid. Tööstiilis on vahe sees ka flaamidel ja valloonidel ning kärsitu eestlasena oli vaja pikalt harjuda kohalike seierilöökide aeglusega. Kui meie eestlastena oleme harjunud oma kliente kiiresti teenindama, siis sealne DNA sarnase kiiruse välistab,” võrdles Antti tööd kodus ja võõrsil. 

“Hea on olla tagasi kodus, eriti, kui sind oodatakse tagasi ja veel enam, kui sa oma tööd armastad. Olen pidevalt siinsetel protsessidel eemalt silma peal hoidnud, aga ootan põnevusega lähemat tutvust viie aastaga uuenenud Eesti üritusturundusmaastikuga,” lisas ta.  

Antti Sõberil erinevate rahvusvaheliste projektide produtseerimise kogemusi nii Eestist, Aserbaidžaanist, Rootsist, Soomest, Lätist kui Belgiast. Lisaks on tal suur kogemustepagas ka teleproduktsiooni valdkonnast. Tema igapäevaseks ID Productionis on ettevõtte projektimeeskonna toetus ja kliendihaldus. 

Turundus- ja produktsiooniagentuur ID Production on Turundajate Liidu (TULI) liige.  

TULI ühendab kõiki turundusega tegelevaid professionaale, kes on huvitatud erialase taseme tõstmisest ning valdkonna ärksaimate kaasamõtlejate hulka kuulumisest. TULI-sse kuulub praegu 53 ettevõtet.  

Silja Oja, TULI

Liitu uudiskirjaga