Kõik uudised

Kõigi Eesti annab võimaluse meelsust näidata ja oma hääl kuuldavaks teha

Lähemalt räägib kodanikuliikumise Kõigi Eesti põhjustest ja eesmärkidest kampaania kommunikatsioonitiimi liige Hedi Mardisoo.

Mis on Kôigi Eesti? 

Kõigi Eesti on kodanikuliikumine, mis seisab üksteist austava, hooliva, väärika ja võimalusterohke Eesti eest. Liikumine sai algusest ühisest murest, kuidas äärmuslik ja populistlik retoorika ning lokkav poliitiline kultuuritus seab ohtu Eestile olulised väärtused ning põhimõtted. 

Vaata ka: 

facebook.com/koigieesti 

koigieesti.ee 

Fotol: Kõigi Eesti kommunikatsioonitiimi liige Hedi Mardisoo

Kuidas see kampaania sündis? 

Nagu aktivism ikka – välkkoosolek, tegevuskava ja seejärel selle järgi liikumine. Mitte ükski algataja ei olnud varem niivõrd suurt kodanikuaktsiooni korraldanud. Paljud hüppasid veel juba sõitma hakanud rongile ning inimesi lisandub tänaseni. 

Kampaania põhisõnumi väljatöötamisse on üsna algusest peale olnud kaasatud eri taustaga inimesed, kes räägivad emakeelena eesti, vene, inglise ja muid keeli. 

Kampaania ja liikumise mõte on pakkuda inimestele avatud, kaasavat ja positiivset platvormi, mille läbi väljendada oma rahulolematust sellega, kuidas hakati looma uut koalitsiooni, millega kaasnes inimestele valetamine ja hirmutamine ning otsesed rünnakud läänelikule ühiskonnale omastele väärtustele ja vabadustele. 

Sealt kujuneski välja meie liikumise ja kampaania edasine tuumik – olla platvormiks, kes ühendab ja kaasab, hoides fookuses Eestile olulisi põhiväärtusi ning vabadusi. 

Tänaseks on meil olnud juba 3 kampaaniat, millest esimene ja suurim lõi Eestis enneolematu pretsedendi, kus ühe päevaga liitus meie lehega Facebooki kanali kaudu enam kui 20 000 inimest ja kolme päevaga enam kui 25 000. 

Miks see kampaania nii edukas oli? 

Kampaania oli 100% siiras, isetu ning kannustatud ühisest murest Eesti ühiskonna käekäigu pärast. Tänapäeval see kõnetab inimesi. Teostus oli kombinatsioon ühiskonna tunnetusest, targast kommunikatsioonist ning tipptasemel loomingulisest teostusest.  

Sihtgrupp, kellele meie kampaania korda läks, omab sotsiaalset närvi, sarnaseid põhiväärtusi. Neile ei meeldi, kui neile sõnu suhu pannakse, vaid jäetakse ruumi oma tõlgendusteks nii kirjas kui ka visuaalis ning pakutakse võimalusi kaasa lüüa. Tühi vs täidetud süda, kaasav vs vastanduv sõnum.  

Viral turundus ja influencer kampaania töötasid suurepäraselt, kuna inimesed said jagada oma muret, kirjutades liigutavaid pühendusi ja üleskutseid, millest võiks kauni “Kõigi Eesti“ raamatu köita. 

Millised on eesmärgid? 

Kindlasti on igal liikumisega ühinenul oma mured ja eesmärgid. “Kõigi Eesti” annab võimaluse oma meelsust näidata ja oma hääl kuuldavaks teha. Loodetavasti annab see praegustele läbirääkimisi pidavatele poliitikutele, meedia juhtidele ja toimetajatele tugeva sõnumi, et inimesed on mures, kuna lõhe ühiskonnas on sügav ja täna toimuv ähvardab seda aina süvendada. Tänane lõhestumine ei ole tekkinud päevade või kuude, vaid aastatega, ja sel on põhjus.  

Konkreetsemalt: 

  • Loodame saada võimalikult palju inimesi pühapäeval Kõigi Eesti Laulule, et liikuda online’ist pärismaailma.
  • Tahame jääda platvormiks, mis läbi ühisosa ja Eestile oluliste väärtuste kaasab ja ühendab, inimesi, mitte ei lõhesta ja vastanda.
  • Hoida läbi meedia, sotsiaalmeedia ja ürituste fookuses meie manifestis väljatoodud teemasid, faktipõhist argumenteerimist ning aidata kaasa valeuudiste leviku ohjeldamisele.


Tule Kõigi Eesti Laulule - tasuta kontsert Tallinna Lauluväljakul 14. aprillil kl 15.00 

Üles astuvad Ewert and The Two Dragons, Ivo ja Robert Linna, Revals, Lenna, Svjata Vatra, NOËP, Mari Kalkun, PX Band, Tanel Padar, Synne Valtri Band, Stefan, Idealnõje Ljudi. Esinejaid lisandub!


Täpsema info kontserdi kohta leiad liikumise kodulehelt www.koigieesti.ee 

Kes on selle kampaania taga? 

Pikk nimekiri kommunikatsiooni inimesi, disainereid, turundajaid, ajakirjanikke, ettevõtjaid, produtsente jne. Igapäevaselt on erinevate ülesannetega ametis 30-40 inimest, kontserdiga seoses veel ligi 100 vabatahtlikku, korraldusgrupiga on liitunud 1400 inimest ja FBs on meil 28000 toetajat ning pühapäevasele kontserdile on end juba huviliseks märkinud ligi 17000 inimest. 

Turundusega haakuvate teemadega on ametis üks osa kogu seltskonnast, nimetame siinkohal nemad ära.  

  • Loovtiim: Marko Russiver, Tõnu Runnel, Uku Kristjan Küttis, Joosep Volk.  
  • Kommunikatsioonitiim: Silver Tambur, Kristi Roost, Hedi Mardisoo, Ave Tampere, Julia Tomberg, Aleksander Valdmann, Ragnar Sass.  
  • Sotsmeedia: Dea Paraskevopoulus, Sander Gansen, Lele Saarts, Rando Kauge, Kaupo Kalda, Marko Saue, Agnes Talalaev.  

Aga neile lisaks on meil veel suur kontsertitiim, tõlkijad, fintantsidega tegelejad jt. 

Ja kôik tehakse pro bono? 

Jah, keegi tiimist palka ei saa, pigem suur osa meist toetab on oma isikliku rahaga kontserdi toimumist.


Silja Oja, Turundajate Liit