Kõik uudised

Taivi Koitla lahkub Viru Keskuse turundus- ja kommunikatsioonidirektori ametist

11 aastat Viru Keskuses töötanud Taivi Koitla lahkub ettevõttest. „Kindlasti jätkan valdkonnapõhiste konsultatsioonidega ja panustamisega mitme mittetulundusühingu tegevusse. Lisaks puhkan mõned nädalad ja alles siis otsustan, millise täiesti uue väljakutse vastu võtan,“ ütleb ta.

Fotol: Taivi Koitla

Miks otsustasid Viru Keskuse turundus- ja kommunikatsioonidirektori ametikohalt lahkuda? 

Kolmandal detsembril täitus minul Viru Keskuses täpselt 11 aastat ja 1 kuu. See pikk periood on olnud väga pingeline, inspireeriv ja rutiinivaba ning selles valguses on aeg lennanud kiiremini, kui numbritest paistab. Küll aga olen mitmeid kordi pidanud plaani lahkuda, ent iga kord on ilmnenud järjekordne inspireeriv väljakutse mõne suurema projekti näol ja nii see otsus on seni muudkui edasi lükkunud. Nüüd aga on aeg küpsemast küps, lahkun hea tundega ja olen väga tänulik nii usalduse eest kui ka kõikidele nendele inimestele, kellega selle perioodi vältel koostööd olen teinud. 

Millised on suurimad tööalased saavutused selle 11 aasta jooksul?  

Neid on palju. Nii mõõdetavaid kui ka mõõtmatuid, nii avalikke ja ärilisi kui ka isiklikke ja sisemisi arenguid puudutavad.  

Ent konkreetsemalt ja mitte tähtsuse järjekorras toon esile need: 

Kolmkümmend üks auhinda turundustegevuse eest, millesse on aidanud panustada paljud erakordsed inimesed. Kokku on Viru Keskust tunnustatud kogu tegevusaja vältel ligi neljakümne turundusalase auhinnaga. 

Stabiilselt kõrge tase turunduskommunikatsioonis. Oleme suutnud selle aja jooksul luua ja säilitada eristuv stiil ja nägu. Kvaliteedistandard, mida oleme suutnud hoida läbi nende pikkade aastate tehes koostööd väga paljude erinevate inimeste ja ettevõtetega.  

Tulemuslikkuselt on Viru Keskus suutnud hoida selle aja vältel jõulist liidripositsiooni Põhja- ja Baltimaade konkurentide seas edestades käibe, külastajate ja ruutmeetrite võrdluses. Lisaks on Viru Keskus jätkuvalt Eesti suurima külastatavusega koht – 15 miljonit külastust aastas on siinset elanikkonda arvestades hoomamatu number ja muljetavaldav saavutus ning selle eest saab tänulik olla kõigile inimestele, kes Viru Keskuses pühendunult tööd teevad, pinda üürivad ning mõistagi ostlejatele ja külastajatele. 

Kindlasti väärib esile tõstmist ka inimvõimete piiril tantsisklenud Viru Keskuse uuenduskuur 2014. aastal, mil mahukas projekt sai ellu viidud vaid nelja inimese juhtimisel. See aeg jääb väga erilisena meelde ning toonase uuenduse üle oli põhjust uhkust tunda. Uuendustega seotud tegevused tõid meile ka mitmeid auhindu ja aasta turundustiimi nominatsiooni. 

Kõige olulisemaks saavutuseks pean läbi nende aastate aga seda, et mul on õnnestunud leida enda kõrvale õiged inimesed õiget asja tegema. See on mõõtmatu väärtusega ja selle eest olen ääretult tänulik. 

Mis tagasi vaadates südant soojendama jääb? 

Need inimesed, kellega oleme suutnud koos nii mägesid vallutada kui ka kõik need inimesed, kes on meie loodu ja pakutu vastu võtnud. 

On äärmiselt liigutav, kui inimesed kirjutavad, kõnetavad või helistavad lihtsalt selleks, et öelda, kui väga neile järjekordne visuaal või kampaania meeldib ning et nad tihti tulevad spetsiaalselt uudistama, mis sõnum või pilt sel korral Viru Keskust ilmestab. See on tagasiside, mille väärtus on hindamatu. Pole sugugi vähemoluline mõõdetava tulemusega kampaaniate kõrval luua midagi, mis kellelegi hinge poeb või inspiratsiooni pakub. 

Hiljutistest sündmustest pean väga eriliseks ka Selge Sõnum 2019 tiitlit. Pälvisime novembrikuu lõpus parima selge sõnumiga tarbepildi auhinna Eesti Kunstimuuseum 100. juubeli puhul korraldatud Ants Laikmaa kampaania eest. Kui enamus senistest tunnustustest on väljastatud kas loovus- või disainifestivalide, väljaannete, turundusliitude vms poolt, siis selle konkreetse algatuse taga on Eesti Keele Instituut, Eesti Keeletoimetajate Liit, Euroopa Komisjoni Eesti esindus, Tartu Ülikool ja mitmed teised. See on kirglikule keelesõbrale ja parandamatule kontseptualistile suur rõõm ja au, et meie sõnumit märgati ja mõisteti ning ise ühendust võeti. 

Mis Viru Keskusest ilma sinuta nüüd saab – kes su töö üle võtab?  

Viru Keskus läheb kindlasti sama tugeval kursil edasi ning uue inimese leidmiseks oleme kohe alustamas sihtotsingut. Minu lahkumisuudis on alles värske, vara veel edasist konkreetsemalt kommenteerida. 

Mida sa nüüd edasi teed või soovid teha? 

Kindlasti jätkan valdkonnapõhiste konsultatsioonidega ja panustamisega mitme mittetulundusühingu tegevusse. Lisaks puhkan mõned nädalad ja alles siis otsustan, millise täiesti uue väljakutse vastu võtan.

Intervjueeris: Silja Oja, TULI
Liitu uudiskirjaga