Kõik uudised

TULI alustas koostööd Marketing Finlandiga

„Kui TULI liikmed soovivad Soome turule siseneda, siis koostöös Soome turundajate liiduga Marketing Finland aitame sel soovil teoks saada,“ ütles TULI juht Maarit Mäeveer.

Fotol: TULI juhatuse liikmed Ivo Kallasmaa ja Magnus Lužkov, Marketing Finlandi nõunik Maarit Aarrekangas, TULI juht Maarit Mäeveer ja Marketing Finlandi juht Riikka-Maria Lemminki

Novembris kohtusid TULI juht Maarit Mäeveer ja juhatuse liikmed Ivo Kallasmaa ning Magnus Lužkov Helsingis Marketing Findlandi esindajatega. 

Marketing Finland on TULI-ga sarnane organisatsioon. Erinevus seisneb selles, et kui TULI koondab nii agentuure kui brände, siis Marketing Finlandi kuuluvad vaid kliendipoole esindajad. Marketing Finlandi 400 liiget haldavad 80% kogu Soome turundusrahast. Liit alustas oma tegevust juba 1951. aastal eesmärgiga kujundada ja arendada Soome turunduskultuuri.  

Maarit Mäeveeri sõnul on koostöö alustamine soomlastega alles algusjärgus, kuid kindlasti paljutõotav: „Juba esimesel kohtumisel leidsime mitmeid koostööpunkte alates parimate praktikate vahetamisest kuni rahvusvahelise oskusteabe jagamiseni. Kui TULI liikmed soovivad Soome turule siseneda, siis koostöös Marketing Finlandiga aitame sel soovil teoks saada." 

TULI juhatuse liikme Ivo Kallasmaa sõnul saab tänu koostööle laiendada Eesti turundajate silmaringi, kutsudes Soome liidu liikmeid Eestisse TULI seminaridele ja töötubadesse esinema: „Marketing Finlandi kuulub ettevõtteid, kelle aastaeelarved ulatuvad miljonitesse eurodesse. Nende liige S-Grupp on viimasel kolmel aastal võitnud kokku kolm Cannes’i lõvi. Neilt on kindlasti palju õppida. Lisaks teadmiste vahetamisele saab läbi liitude vahelise koostöö aidata Eesti ettevõtteid ja agentuure Soome turule ning soomlasi siia.“ 

Loe rohkem Marketing Finlandi kohta: www.marketingfinland.fi 

Turundajate Liit (TULI) ühendab kõiki turundusega tegelevaid professionaale, kes on huvitatud erialase taseme tõstmisest ning valdkonna ärksaimate kaasamõtlejate hulka kuulumisest. TULI-sse kuulub praegu 62 ettevõtet.

Lisainfo

Maarit Mäeveer
Turundajate Liit
Tegevjuht
+372 53315711
maarit@turundajateliit.ee
Liitu uudiskirjaga